23 czerwca 2026 roku - Uczniowie klas II wraz z wychowawczyniami p. Iwoną Pastuszak, p. Jadwigą Kowalską, p. Dorotą Rusek oraz p. Anetą Gołofit wyruszyli na pieszą wycieczkę do Niedrzwicy Kościelnej, w celu poznania lokalnego rzemiosła oraz pracy w Fabryce porcelitu AVANT, gdzie uczestniczyli podczas projektowania, produkowania i ozdabiania kubków i filiżanek ceramicznych. Każdy uczeń otrzymał piękny kubek, za co serdecznie dziękujemy firmie AVANT ! Następnie uczniowie spacerowali po Parku Dworskim i oglądali drzewa oraz roślinność parkową, między innymi Pomniki Przyrody -120 letni Dąb „Dziedzic” o obwodzie pnia 300 cm , 110 letni Klon „Kibic o obwodzie pnia 296 cm oraz głazy narzutowe - Piaskowiec czerwony.
Uczniowie rozgrywali klasowe mecze piłki nożnej na boisku ORION, bawili się na placu zabaw, odpoczywali na kocykach i grali w różne gry. W drodze powrotnej integrowali się przy wspólnej zabawie w Barze „Smażona Rybka”.
Było super ! Dziękujemy Państwu Marzenie i Mariuszowi Majewskim za wspaniałą ucztę - pyszne frytki, lody, napoje, gry, zabawy i wspaniałą atmosferę. Wdzięczni uczniowie klas II wraz z wychowawczyniami.





